Columbovet działa na krajowym rynku od 1995 roku jako specjalistyczna firma zajmującą się zdrowiem drobiu, gołębi i ptaków ozdobnych. Od 2002 rok. poszerzyła swoja ofertę o preparaty dla psów, kotów i zwierząt towarzyszących. Firma jako pierwsza w Polsce zaczęła zajmować się chorobami i profilaktyką hodowli gołębi.

BROILACT
  • Nowość

BROILACT

Dostępność:Dostępny
Dostawa od: 17.50 zł
300.00 zł

NATURALNA OCHRONA DROBIU. Broilact to naturalna fizjologiczna mikrobiota jelitowa uzyskana od zdrowej, dorosłej kury. Zapewnia zasiedlenie ustabilizowaną mikrobiotą jelitową, a nie jedynie pojedynczymi szczepami bakterii probiotycznych, wyróżnia się wysoką skutecznością kolonizacji jelit - zapewniając ptakom naturalną ochronę, którą utraciliśmy w technologiach intensywnej produkcji drobiarskiej. DAWKOWANIE: 5g rozpuścić w 750-1000ml wody. Oprysk wystarczy na 5000szt ptaków.

BROILACT 5g                     Naturalna ochrona drobiu.

 

WSKAZANIA:

- stymulowanie prawidłowej mikroflory jelit u kurcząt,

- redukcja patogennych bakterii, m.in. Salmonella, Campylobacter, Clostridium perfringens,

- redukcja patogennych i antybiotykoopornych pałeczek E. coli,

- profilaktyka pododermatitis (zapalenie skóry podeszwy),

- odbudowa mikrobioty jelitowej po kuracjach antybiotykowych.

 

DZIAŁANIE:

Broilact® kolonizuje powierzchnię przewodu pokarmowego tworząc naturalną, dominującą mikroflorę jelitową. Jedna dawka zastosowana w wylęgarni lub przy wstawieniu piskląt zapewnia trwającą przez całe życie naturalną ochronę przed patogennymi bakteriami. Konsekwentne stosowanie produktu oraz skuteczne zarządzanie zabiegami higienicznymi na fermie prowadzą do zmniejszenia potrzeby leczenia przeciwdrobnoustrojowego ptaków, ograniczając zużycie antybiotyków.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że Broilact® zapewnia zasiedlenie ustabilizowaną mikrobiotą jelitową, a nie jedynie pojedynczymi szczepami bakterii probiotycznych, wykazuje się on wysoką skutecznością kolonizacji jelit - zapewniając ptakom naturalną ochronę, którą utraciliśmy w technologiach intensywnej produkcji drobiarskiej. W odróżnieniu od żywieniowych dodatków probiotycznych podanie preparatu Broilact® bezpośrednio po wylęgu (w okresie kształtowania się obronnych mechanizmów immunologicznych) pozwala na uzyskanie tolerancji układu odpornościowego jelit na podane mikroorganizmy, które po fragmentacji i ekspozycji antygenów bakteryjnych, identyfikowane są przez układ limfatyczny jako własne, co jest niezbędne dla rozwoju stabilnej mikroflory jelitowej. Ten mechanizm wyjaśnia skuteczność procesu zasiedlania, którego korzystne skutki utrzymują się przez całe życie.

 

DAWKOWANIE:

5g rozpuścić w 750-1000ml wody. Oprysk wystarczy na 5000szt ptaków.

 

SKŁAD:

Broilact® to fizjologiczna (ustabilizowana) mikrobiota jelitowa uzyskana od zdrowej, dorosłej kury.

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 500 zł

Ochrona kupujących

Zapewniamy bezpieczeństwo zakupów