Udostępnij ten artykuł

Choroby świnek morskich spowodowane złą dietą  

Właściciele zwierząt domowych często rozkładają ręce, kiedy ich pupile zaczynają chorować. Jednymi z najczęściej chorującymi zwierzątkami są świnki morskie. Poznaj 3 choroby świnek morskich spowodowane złą dietą.

  1. Choroby dziąseł i zębów

Choroby dziąseł i zębów są najczęściej skutkiem ubogiej diety. Zapalenie dziąseł jest wynikiem niedoboru witaminy C. Przerost zębów spowodowany jest natomiast skutkiem diety ubogiej w twardy pokarm. W obu przypadkach możemy świnkom pomóc oferując im odpowiednią dietę. Na dziąsła doskonałe będą preparaty z witaminą C, a na zęby pomoże pokarm i różne dodatki dla gryzoni dostępne w sklepach zoologicznych. W skrajnych przypadkach, kiedy już jest za późno trzeba się udać do weterynarza.

  1. Porażenia i niedowład mięśni

Niedobory witamin powodują jeszcze inne choroby. Niedobór witamin z grup A i B są odpowiedzialne za porażenie mięśni i nerwów, a także niedowłady. Warto więc wzbogacić karmę w świeże warzywa i zieleninę oraz ziarna zbóż.

  1. Liniejąca i matowa sierść

Objaw linienia i matowienia sierści u świnek morskich, spowodowany jest niedostatkiem błonnika w diecie. Gdzie go szukać? W świeżym sianku. Pomaga również podawanie do paszy sypkiego mleka w proszku. W celu zlikwidowania problemu podaje się także do pokarmu ćwierć łyżeczki oleju lnianego lub pół łyżeczki grubo zmielonego siemienia lnianego.

Chcąc pomóc naszym zwierzętom, zamiast szukać od razu pomocy u weterynarza, zacznijmy od poprawienia ich diety.

Zamknij

About Us

Since its founding in 1995 Columbovet has specialized in animal health products for poultry, pigeons and ornamental birds. In 2002 it expanded its portfolio with products for dogs, cats and companion animals. Our company was the first in Poland to take on the subject of disease prevention and treatment in pigeon keeping.

We collaborate with a number of companies around the world - highly valued top quality brands. That's what makes Columbovet one of the leaders in the market. In cooperation with scientific institutes and within our very own team of qualified specialists, we perfect our products and our portfolio to meet the needs of veterinary doctors, pet lovers and farmers.

O firmie

Columbovet działa na krajowym rynku od 1995 roku jako specjalistyczna firma zajmującą się zdrowiem drobiu, gołębi i ptaków ozdobnych. Od 2002 rok. poszerzyła swoja ofertę o preparaty dla psów, kotów i zwierząt towarzyszących. Firma jako pierwsza w Polsce zaczęła zajmować się chorobami i profilaktyką hodowli gołębi.

Współpracujemy z wieloma firmami na świecie które są wysoko cenione i stawiają na jakość produktów. Ta właśnie współpraca uplasowała Columbovet w czołówce firm wiodących na rynku produktów najwyższej jakości. Stała współpraca z wieloma ośrodkami naukowymi w zakresie badań klinicznych i personel składający się z wyspecjalizowanej kadry pozwala doskonalić preparaty i ofertę firmy w celu wyjścia lekarzom i hodowca z pomocą w walce z chorobami zwierząt.