Udostępnij ten artykuł

  1. Przebadaj zdrowie swojego psa

Chociaż każdy dbający o psa właściciel regularnie przeprowadza z nim kontrole u weterynarza, jeżeli planujesz rozpocząć ze swoim psem regularny jogging zafunduj mu gruntowne badania. Choroby serca lub zwyrodnienia stawów wykluczają nadmierną aktywność biegową.

  1. Zadbaj o odpowiedni do biegu sprzęt

W przypadku aktywności biegowych szelki, stanowią zdecydowanie lepsze rozwiązane niż obroża. Dzięki nim twój pies uniknie kontuzji, związanych z nagłym szarpnięciem podczas biegu. Jeżeli bieganie ma charakter rekreacyjny – wystarczy zwykła smycz, ale o długości przynajmniej 3 metrów, aby pies zachował swobodę.

  1. Dostosuj tempo i dystans do możliwości twojego pupila

Przygodę z biegiem warto rozpocząć od dłuższych spacerów. Dzięki nim organizm twojego psa stopniowo przyzwyczai się do wysiłku. Ty zaś ocenisz jego możliwości wytrzymałościowe. Dystans i tempo należy dostosować do rasy i wieku psa. Mniejsze i lżejsze czworonogi są narażone na mniejsze obciążenia, a więc wytrzymują wyższe tempo i dłuższe dystanse.

  1. Wybierz odpowiedni teren

Biegając z psem należy mieć na względzie zdrowie jego stawów i kręgosłupa. Z pewnością nie służą mu dobrze sztuczne nawierzchnie asfaltowe i betonowe. Szczególnie unikaj schodów. Zresztą, czyż nie przyjemniej wybrać się na jogging do lasu?

  1. Przygotuj psa do biegu

Zanim rozpoczniecie bieg, pozwól swojemu psu załatwić niezbędne potrzeby. W ten sposób uniknie dyskomfortu, a Ty nieplanowanych przerw.

  1. Unikaj gorących temperatur

Bieganie z psem w upalny dzień nie jest dobrym pomysłem – w ten sposób narażasz go tylko na przegrzanie.

  1. Zadbaj o nawodnienie czworonoga

Zanim rozpoczniecie wspólny jogging ustal zasadę – kto decyduje, kiedy twój pies może się napić. Jeżeli chcesz w pełni panować nad sytuacją, koniecznie zabierz dla psa odpowiedni zapas wody i rób częste przerwy. W przeciwnym razie pozwól swojemu na psu uzupełnienie płynu, gdy tylko ma na to ochotę. Jeżeli zapomniałeś o wodzie, nie zabraniaj psu napicia się z kałuży lub stawu.

  1. Panuj nad swoim pupilem, aby biec komfortowo i bezpiecznie

Otaczająca was przyroda, ludzie, inne zwierzęta i intrygujące zapachy stanowią dla psa źródło bodźców, niekiedy odwracających jego skupienie od joggingu. Od samego początku, trenuj z psem komendę, oznaczającą sygnał do dalszego biegu. Na uczęszczanych również przez rowerzystów trasach komenda pozwoli zwiększyć wasze bezpieczeństwo.

  1. Zapewnij psu wartościowy pokarm

Pies regularnie uprawiający jogging wymaga wartościowej, wysokoenergetycznej karmy, aby zachować zdrowie.

  1. Dokonaj „przeglądu” swojego psa

Po każdej przebieżce koniecznie sprawdź stan zdrowia swojego pupila. Na łonie natury jest narażony na kleszcze, a podczas biegu również na kontuzje łap. Sprawdź również, czy twój pies nie cierpi na oznaki alergii.

Zamknij

About Us

Since its founding in 1995 Columbovet has specialized in animal health products for poultry, pigeons and ornamental birds. In 2002 it expanded its portfolio with products for dogs, cats and companion animals. Our company was the first in Poland to take on the subject of disease prevention and treatment in pigeon keeping.

We collaborate with a number of companies around the world - highly valued top quality brands. That's what makes Columbovet one of the leaders in the market. In cooperation with scientific institutes and within our very own team of qualified specialists, we perfect our products and our portfolio to meet the needs of veterinary doctors, pet lovers and farmers.

O firmie

Columbovet działa na krajowym rynku od 1995 roku jako specjalistyczna firma zajmującą się zdrowiem drobiu, gołębi i ptaków ozdobnych. Od 2002 rok. poszerzyła swoja ofertę o preparaty dla psów, kotów i zwierząt towarzyszących. Firma jako pierwsza w Polsce zaczęła zajmować się chorobami i profilaktyką hodowli gołębi.

Współpracujemy z wieloma firmami na świecie które są wysoko cenione i stawiają na jakość produktów. Ta właśnie współpraca uplasowała Columbovet w czołówce firm wiodących na rynku produktów najwyższej jakości. Stała współpraca z wieloma ośrodkami naukowymi w zakresie badań klinicznych i personel składający się z wyspecjalizowanej kadry pozwala doskonalić preparaty i ofertę firmy w celu wyjścia lekarzom i hodowca z pomocą w walce z chorobami zwierząt.